Home O nás Historie oddílu

PostHeaderIcon O nás

Historie oddílu

team

Oddíl sportovní gymnastiky byl založen v roce 1960 Danou Tunovou pod názvem SG TJ Jiskra Třebíč. Na TJ BOPO Třebíč byl přejmenován až v roce 1969 – podle místní firmy vyrábějící boty a ponožky, která sportovce v tomto oddílu podporovala. V roce 1973 se oddíl sportovní gymnastiky přestěhoval do tehdy nově zbudované tělocvičny ZŠ Bartuškova, kde působí dodnes. V roce 1996 vznikly na ZŠ Okružní gymnastické třídy, které po zaniknutí školy pokračují, společně s mladými fotbalisty a plavci, na ZŠ Bartuškova.

Oddíl se od začátku své existence věnoval sportovní gymnastice a zúčastňoval se nejrůznějších závodů po celé republice, kde děvčata i chlapci dosahovali velmi dobrých výsledků.

V roce 1998 se oddíl dozvěděl o nové gymnastické disciplíně Euroteam – dnes zvané TeamGym a roku 1999 postavil své první dívčí družstvo. O rok později se děvčata stala Mistryněmi ČR v kategorii Junior I. Za svou závodní kariéru toto dívčí družstvo nasbíralo ještě spoustu mistrovských titulů. V jejich tradici skvělých výsledků navázala i další družstva (mužská, dívčí i mix) a v současné době patří oddíl mezi nejlepší v republice.

V současné době má oddíl tři dívčí družstva (kategorie Junior I, Junior II, Senior) a devět trenérů. Zúčastňuje se nejrůznějších soutěží v ČR i zahraničí. Závodí pod ASPV, ČGF a AŠSK.

Od 1.1.2013 se oddíl sportovní gymnastiky osamostatnil a odešel od TJ BOPO Třebíč. Nyní můžete znát třebíčské sportovní gymnastky pod názvem Gym club Třebíč.

Naše úspěchy si můžete prohlédnout zde.

 

 
Naši partneři

Město Třebíč

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

Fotogalerie na Rajče.net
Přihlášenírepliky hodinek